Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Spotkanie z prof. Janem Żmudzińskim - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
09.11.2010.
Dnia 21 października 2010 r. w ramach otwartych spotkań Puławskiego Klubu Inteligencji odbyło się spotkanie z prof. Janem F. Żmudzińskim z Państwowego Instytutu Weterynarii - PIB, zatytułowane "Egzotyczne choroby odzwierzęce zagrażajace Polsce". Niezwykle ciekawy materiał zaprezentowany przez Pana Profesora, dotyczący rodzajów zagrożeń, ich  występowania w czasie i przestrzeni oraz perspektyw dalszego rozprzestrzeniania się w świetle dzisiejszej globalizacji pobudził słuchaczy do ożywionej dyskusji.
Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Flet i harfa - podsumowanie koncertu
Wpisał: Roman Woch   
05.11.2010.
Dnia 28 października 2010 r. w ramach całorocznego cyklu koncertów kameralnych "Muzyka na deser" wystąpił duet z Poznania w składzie: Barbara Tritt – flet poprzeczny i Cecylia Matysik-Ignyś - harfa.

W przeciwieństwie do poprzedniego koncertu w tanecznych rytmach Renesansu, duet wykonał niezwykle nastrojowy program przeznaczony dla wszystkich pokoleń słuchaczy, wyrobionych melomanów i amatorów. Podczas koncertu bardzo wymownie zatytułowanego "Romans fletu z harfą" oprócz całkiem poważnego Bacha (Ave Maria), Glücka (fragm. z "Orfeusza i Eurydyki") czy Bizeta (fragm. z "Carmen"), znalazły się utwory muzyki rozrywkowej, m.in. 2 kompozycje Ennio Morricone czy "The Wedding Song" autorstwa Kenny G.
Zmieniony ( 05.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Świat według Nohavicy - podsumowanie koncertu
Wpisał: Roman Woch   
12.10.2010.
W piątkowy wieczór 24 września 2010 r. w "Samotni" miał miejsce niezwykły koncert. Występujący gościnnie w Puławach warszawscy artyści - Elżbieta Wojnowska, Aleksandra Drzewiecka, Jakub Muracki oraz Antoni Muracki – zaprezentowali koncertową wersję albumu "Świat według Nohavicy".
Zmieniony ( 12.10.2010. )
Czytaj całość…
 
Koncert kwartetu Flauto Dolce - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
11.10.2010.
W ramach całorocznego cyklu koncertów kameralnych "Muzyka na deser" dnia 29 września 2010 r.  wystąpił w willi "Samotnia" consort fletów prostych "Flauto Dolce" z Warszawy pod kier. Bartłomieja Swebodzińskiego (flet basowy). Zespół, w którego składzie grają też: Barbara Schabowska (flet sopranowy), Konrad Wiśniewski (flet altowy) oraz Krzysztof Busk (flet tenorowy) wykonał renesansowe tańce dworskie oraz dwa utwory nietaneczne, pochodzące w większości z rękopisów zachowanych w  naszym kraju (tabulatura Jana z Lublina, tabulatura gdańska, rękopis "połocki").
Zmieniony ( 11.10.2010. )
Czytaj całość…
 
Koncert piosenki żydowskiej - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
31.08.2010.
W piątek 27 sierpnia br. w "Samotni" mogliśmy podziwiać kunszt muzyczny i aktorski Jacka Ścibora, który w mistrzowski sposób zaprezentował piosenki żydowskie, zarówno te częściej wykonywane przez artystów - jak "Miasteczko Bełz" czy "Dona Dona" - jak i te mniej znane publiczności. Piosenki wykonywane w po polsku, w jidysz i po hebrajsku bawiły i wzruszały.  Wokaliście towarzyszyli: znakomita pianistka Jolanta Münch oraz Stefan Münch, który przybliżał prezentowane utwory i ich autorów, a między piosenkami czytał przypowieści żydowskie. Całość złożyła się na niezwykłe widowisko, stojące na wysokim poziomie artystycznym.
Zmieniony ( 03.09.2010. )
Czytaj całość…
 
Lessia Horova w Samotni - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
17.07.2010.
W dniu 2 lipca odbył się gościnny koncert z cyklu „Piosenka artystyczna w Samotni”. Puławskiej publiczności zaprezentowała się przebywająca czasowo w Puławach, artystka z Kijowa – Lessia Horova.

Lessia Horova jest poetką, kompozytorką (członkiem Związku Kompozytorów Ukrainy) i pieśniarką. Pisze nie tylko piosenki dla dorosłych - jest również autorką i kompozytorką piosenek dla dzieci. Na Ukrainie ukazały się jej dwie płyty piosenkarskie oraz dwa śpiewniki dla dzieci wraz z płytami.
Zmieniony ( 17.07.2010. )
Czytaj całość…
 
Koncert Lessel Trio - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
13.07.2010.
We środę, 30 czerwca 2010 r. w willi Samotnia odbył się pierwszy w tym roku koncert kameralny z cyklu "Muzyka na deser". Tym razem wykonawcami byli miejscowi muzycy tworzący od trzynastu lat LESSEL-TRIO: Ewa Rauner (flet), Wiesław Bednarz (altówka) oraz Jolanta Woźniak (fortepian). W programie zatytułowanym "Tylko muzyka polska!" znalazła się wyłącznie rodzima literatura muzyczna, w tym miniatury Fr.Chopina, I.J.Paderewskiego, M.Karłowicza, I.F.Dobrzyńskiego, a także zupełnie nieznane tańce salonowe Michała Kleofasa Ogińskiego.
Zmieniony ( 13.07.2010. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu charytatywnego w kazimierskiej Farze
Wpisał: Roman Woch   
13.07.2010.
W dniu 4 lipca 2010 r. o godz. 12.45 w kościele farnym pw. Św. Jana Chrzciciela i Św.Bartłomieja odbył się premierowy występ puławskiego Zespołu Muzyki Dawnej "Ambitus" pod kierownictwem Ewy Rauner-Bułczyńskiej, którego członkami są zarówno dzieci (9-14 lat), jak i osoby dorosłe.
Zmieniony ( 13.07.2010. )
Czytaj całość…
 
Konferencja chopinowska w Poniatowej
Wpisał: Roman Woch   
12.06.2010.
W dniach 22-23 maja 2010 r. w Poniatowej odbyła się konferencja na temat "Muzyka Fryderyka Chopina inspiracją pokoleń". W konferencji z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Puław uczestniczyła pani Ewa Rauner. Organizatorzy konferencji dołożyli wszelkich starań, aby wszystko odbyło się zgodnie z przygotowanym programem. Trzeba przyznać, że był on niezwykle ciekawy i różnorodny.
Zmieniony ( 12.06.2010. )
Czytaj całość…
 
Walne Zebranie członków - 2010 r.
Wpisał: Roman Woch   
01.06.2010.
W dniu 30 kwietnia 2010 r. w siedzibie Towarzystwa odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Puław.
Zmieniony ( 01.06.2010. )
Czytaj całość…
 
Ankieta dla Członków Towarzystwa
Wpisał: Roman Woch   
02.04.2010.
Szanowni Państwo, Koledzy z Towarzystwa Przyjaciół Puław!

Prosimy Państwa o wypełnienie poniższej ankiety, którą opracowaliśmy w celu zebrania informacji, abyśmy w Towarzystwie nie byli anonimowi, aby można było kiedyś opracować księgę pamiątkową Towarzystwa, w której byliby wszyscy i to nie tylko z nazwiska, abyśmy się trochę lepiej poznali i potrafili identyfikować, a kiedy trzeba mogli sobie pomóc co, w dobie powszechnego lobbingu jest wartością wcale niemałą.
Zmieniony ( 02.04.2010. )
Czytaj całość…
 
I spotkanie Klubu Inteligencji Puławskiej
Wpisał: Roman Woch   
23.03.2010.

Pierwsze spotkanie nowo powołanego Klubu Inteligencji Puławskiej odbyło się dnia 17 marca 2010 r. w siedzibie Towarzystwa - willi "Samotnia".  Wprowadzenia do dyskusji na temat: "Ochrona roślin, fakty i mity" podjął się prof. dr hab. Stefan Pruszyński - wieloletni Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin - PIB w Poznaniu, uznany krajowy i międzynarodowy ekspert w zakresie nowoczesnej ochrony roślin. Przedstawiamy kilka fotografii z tego wydarzenia.

Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 49 - 60 z 114
Szukaj...
   Start