Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Spotkanie PKI na temat ewolucji - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
21.03.2011.
We czwartek 3 marca 2011 r. w Samotni po raz kolejny odbyło się otwarte spotkanie Puławskiego Klubu Inteligencji. Tematem  były "Współczesne poglądy na teorię ewolucji". Zebrani wysłuchali wykładów prof. Mariusza Fotymy i prof. Antoniego Fabera z IUNG-PIB, a następnie uczestniczyli w dyskusji. Ciekawy, a chwilami kontrowersyjny temat wzbudził duże zainteresowanie i liczne pytania do autorów prezentacji.

Fotografie: Aleksandra Kuba, Tekst: Maria Müller

Zmieniony ( 06.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Nowa pozycja książkowa - Studia puławskie t.11
Wpisał: Roman Woch   
19.02.2011.
Studia puławskie t.11Informujemy, że nakładem TPP ukazała się nowa pozycja książkowa "Studia puławskie t. XI". Jest to wydawnictwo periodyczne poświęcone szeroko rozumianym zagadnieniom społeczno-historycznym. Tematem przewodnim niniejszego tomu są istotne dla naszego miasta wydarzenia, które miały miejsce w 2009 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat książki - dostępne >>tutaj<< . Na stronie głównej działu >>Wydawnictwa<< dostępne są informacje o możliwości zakupu tej i innych pozycji. Serdecznie zachęcamy do czytania i zakupu książek o tematyce lokalnej.
Zmieniony ( 19.02.2011. )
 
Spotkanie PKI na temat Łucji Rautenstrauchowej - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
13.02.2011.
Tematem pierwszego w tym roku spotkania Puławskiego Klubu Inteligencji, które odbyło się 27 stycznia, była postać Łucji z Giedroyciów Rautenstrauchowej – osoby bardzo ważnej dla Towarzystwa Przyjaciół Puław, któremu jako pierwsza właścicielka naszej siedziby - willi Samotnia, w pewien sposób patronuje. Niezwykłe życie Łucji Rautenstrauchowej, jej podróże i po części twórczość literacką, przedstawiła Halina Wolska – członkini lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki, emerytowana pracownica Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, autorka wielu opracowań dotyczących postaci literackich związanych z Lubelszczyzną.
Zmieniony ( 19.02.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Antoniny Krzysztoń
Wpisał: Roman Woch   
12.01.2011.
Antonina Krzysztoń w SamotniJuż w zimowej scenerii miłośnicy piosenki artystycznej żegnali cykl "Jesień kulturalna w Samotni". Było to spektakularne zakończenie, gdyż 10 grudnia zaśpiewała dla nas legendarna  Antonina Krzysztoń. Koncert tej prawdziwej gwiazdy piosnki poetyckiej zgromadził w Samotni bardzo liczne grono słuchaczy. Pani Antonina zaśpiewała swoje największe przeboje oraz piosenki z nowej płyty. Była to prawdziwa uczta poetycko-muzyczna. Po koncercie jak zwykle można było zakupić płyty oraz uzyskać autograf artystki.
Zmieniony ( 12.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Adama Pyszczaka
Wpisał: Roman Woch   
06.01.2011.
Adam PyszczakW niedzielę 12 grudnia 2010 r. w willi SAMOTNIA wystąpił najmłodszy dotychczas solista w cyklu "Muzyka na deser" – 14-letni Adam Pyszczak z Janowca. Adam gra w zespole "Ambitus" na fletach historycznych z epoki renesansu i baroku, w tym: na fletach sopranowych, altowych i na tenorowym. Jest jedynym w tej okolicy prawdziwym miłośnikiem muzyki dawnej, a szczególnie średniowiecznej. Jest uczniem Ewy Rauner, absolwentki klasy fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc w poznańskiej Akademii Muzycznej. Gry na dawnych fletach uczy się 4 rok, a koncertuje już od czerwca 2007 r. Przez ten czas wystąpił kilkadziesiąt razy przed małą i dużą publicznością. 
Zmieniony ( 06.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Komunikat Zarządu - grudzień 2010 r.
Wpisał: Roman Woch   
22.12.2010.
W dziale "Pobierz pliki" został zamieszczony Komunikat Zarządu TPP z grudnia 2010 r. Komunikat można pobrać klikając >>tutaj << .
Zmieniony ( 22.12.2010. )
 
Wieczór Autorski Bernarda Nowaka - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
14.12.2010.
Bernard NowakDnia 26 listopada w ramach "Jesieni Kulturalnej w Samotni" odbył się wieczór autorski lubelskiego prozaika Bernarda Nowaka. Wieczór poświęcony był wydaniu nowej ksiazki zatytułowanej „Wypieki duchowe”. Spotkanie prowadzili: Wojciech Kuba oraz Bohdan Zadura. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Zmieniony ( 18.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Nowa pozycja książkowa - Głażewski S.: "W imię Solidarności"
Wpisał: Roman Woch   
12.12.2010.
Informujemy, że nakładem TPP ukazała się nowa pozycja książkowa - "W imię Solidarności - Wspomnienia z lat 1981-1989" Stanisława Głażewskiego. Zawiera informacje dotąd nie publikowane i często unikatowe o funkcjonowaniu ludzi czynnie przeciwstawiających się władzy komunistycznej w latach osiemdziesiątych XX wieku w Puławach. Szczegółowe informacje o książce dostępne są >>tutaj<< . Na stronie głównej działu >>Wydawnictwa<< dostępne są informacje o możliwości zakupu tej i innych pozycji. Serdecznie zachęcamy do czytania i zakupu książek o tematyce lokalnej.
Zmieniony ( 28.04.2011. )
 
Wieczór autorski Bohdana Zadury - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
08.12.2010.
Dnia 29 października 2010 r. w ramach "Jesieni Kulturalnej w Samotni" odbył się wieczór autorski Bohdana Zadury, który poprowadził Wojciech Kuba. Autor czytał wiersze z nowej książki poetyckiej "Nocne życie", która tydzień wcześniej ukazała się nakładem Biura Literackiego we Wrocławiu. Dyskusji o tym tomie można posłuchać na stronie: http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=172&idx=131 .

Zmieniony ( 09.12.2010. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Piotra Dąbrówki
Wpisał: Roman Woch   
28.11.2010.
Piotr Dąbrówka19 listopada w ramach cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni" wystąpił w Puławach Piotr Dąbrówka – pochodzący z Radomia młody muzyk, kompozytor, autor tekstów i znakomity interpretator poezji, laureat  głównych nagród wielu prestiżowych festiwali piosenki poetyckiej. W trakcie koncertu zatytułowanego "Światło w oczy" Piotrowi towarzyszyło dwóch świetnych muzyków wspierających go gitarą i perkusją. Artyści wykonali piosenki z tekstami m.in. J. Kofty, S. Grochowiaka, J. Tuwima i innych polskich poetów. Publiczność zgromadzona w Samotni oprócz udziału w uczcie muzycznej mogła również nabyć płyty z autografem artysty. [Tekst: Maria Müller]
Zmieniony ( 15.02.2011. )
 
Recital Anny Szałapak - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
28.11.2010.
Anna Szałapak – gwiazda krakowskiej "Piwnicy pod Baranami" - wystąpiła przed puławską publicznością 22 października 2010 r. w ramach "Jesieni kulturalnej w Samotni". Koncert zatytułowany "Jeszcze przez chwilę być szczęściarzem" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony bardzo licznie zgromadzonych w Samotni wielbicieli talentu artystki. Zarówno znane przeboje jak i utwory z najnowszej płyty wykonywane w specjalnie na tę okazję przygotowanej scenografii, "zaczarowały" Puławian i gości spoza Puław na tyle, że niektórym nie przeszkadzał brak miejsc siedzących, inni siadali na schodach, a po koncercie zgodnie twierdzili, że było warto.
Zmieniony ( 28.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie z p. Kazimierzem Parfianowiczem - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
13.11.2010.
W roku 1993 Towarzystwo Przyjaciół Puław i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego wydało pracę p. Kazimierza Parfianowicza "Według Liczby - masoński duch symboliki puławskiej kaplicy pałacowej". Zawierała ona wyniki badań autora nad wpływem idei masońskich na założenia zespołu pałacowo - parkowego w Puławach. Dnia 30 września 2010 r. w willi "Samotnia" Kazimierz Parfianowicz podzielił się ze zgromadzonymi efektami swoich najnowszych dociekań. Spotkanie prowadził Wojciech Kuba.
Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 37 - 48 z 114
Szukaj...
   Start