Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Dominika Barabas zaśpiewa w Samotni
Wpisał: Roman Woch   
15.11.2011.
Dominika BarabasSerdecznie zapraszamy na kolejny koncert w Samotni. Tym razem wystąpi przed Państwem młoda, niezwykle utalentowana i oryginalna Dominika Barabas. Recital "Sprzeczności" odbędzie się 18 listopada 2011 r. o godz. 19.00. Bilety w cenie 15 zł dostępne będą przed koncertem.

W rozwinięciu zapowiedź Jana Kondraka.
Zmieniony ( 29.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Internetowa wystawa fotograficzna
Wpisał: Roman Woch   
01.11.2011.
"Czas płynie, a młodzi wciąż pozostają tacy sami ..." to wystawa fotograficzna wieńcząca wspólny projekt I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach i Towarzystwa Przyjaciół Puław, pod tym samym tytułem. Inspiracją do powstania wystawy stały się negatywy zdjęć wykonanych w latach trzydziestych przez Józefa Adamczewskiego - ówczesnego ucznia Gimnazjum im. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Wystawę przygotowaną przez młodzież Liceum zaprezentowano pierwotnie podczas zjazdu absolwentów szkoły z okazji 95 rocznicy jej powstania. Uznano jednak, że zebrany materiał zdjęciowy jest na tyle wartościowy i interesujący, iż może posłużyć do zaprezentowania szerszemu kręgu odbiorców za pomocą strony internetowej.
Zmieniony ( 02.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Koncert Iwony Loranc
Wpisał: Roman Woch   
18.10.2011.

Po dłuższej przerwie Towarzystwo Przyjaciół Puław oraz Jan Kondrak serdecznie zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem wystąpi ze swoim recitalem niezwykła i bardzo ceniona artystka - Iwona Loranc. Koncert odbędzie się dnia 21 października 2011 r. (piątek) o godzinie 19.00, oczywiście w Samotni. Bilety w cenie 20 zł będą do kupienia bezpośrednio przed koncertem. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji oraz plakat - w rozwinięciu newsa.

Zmieniony ( 13.12.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Gallery Quartet
Wpisał: Roman Woch   
07.09.2011.
W niedzielę, 4 września 2011 r. o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Puław gościło "Gallery Quartet" z Poznania, który swoją grą zauroczył melomanów licznie zgromadzonych tego dnia w siedzibie TPP - willi Samotnia. Koncert ten był ostatnią w tym roku imprezą z cyklu „Muzyka na deser”, dofinansowanego z budżetu Miasta Puławy, a jednocześnie zainaugurował znany cykl imprez pt. "Jesień kulturalna w Samotni". Na zaproszenie Ewy Rauner-Bułczyńskiej w niedzielne, słoneczne popołudnie wystąpili: Roman Szczepaniak - flet, Tomasz Gubański - obój, Paweł Drobnik - klarnet oraz Jan Ślusarz – fagot.
Zmieniony ( 07.09.2011. )
Czytaj całość…
 
Nowa pozycja książkowa - Aleksandrowicz A.: "Różne drogi do wolności"
Wpisał: Roman Woch   
16.08.2011.
Informujemy, że nakładem TPP ukazała się nowa pozycja książkowa: "Różne drogi do wolności - Puławy Czartoryskich na przełomie XVIII i XIX wieku" pani profesor Aliny Aleksandrowicz. Książka ukazuje dzieje familii Czartoryskich w kontekście jej obecności na dworze w Puławach. Szczegółowe informacje na temat książki dostępne są >>tutaj<< . Na stronie głównej działu >>Wydawnictwa<< dostępne są informacje o możliwości zakupu tej, jak również innych pozycji.
Zmieniony ( 16.08.2011. )
Czytaj całość…
 
Zaproszenie na koncert Jarosława Jar Chojnackiego
Wpisał: Roman Woch   
15.05.2011.
Jarosław Jar ChojnackiSerdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyku "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem wystąpi artysta, który nie tak dawno gościł w Samotni - Jarosław Jar Chojnacki, w recitalu zatytułowanym "Scena Życia". Koncert odbędzie się dnia 20 maja 2011 r. (piątek) o godz. 20.00. Bilety w cenie 20 zł dostępne będą przed koncertem. Wszystkich miłośników piosenki artystycznej serdecznie zapraszamy!
Zmieniony ( 29.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu "Wiolonczela i Barok"
Wpisał: Roman Woch   
01.05.2011.
Drugi w tym roku koncert z cyklu "Muzyka na deser" miał skrajnie odmienny charakter od poprzedniego. Zaledwie trzy tygodnie temu lekkie podejście do muzyki prezentował warszawski kwartet klarnetowy "Poco Leggiero". Z kolei w niedzielę 10 kwietnia zupełnie poważnie i profesjonalnie zaprezentowano nam muzykę dojrzałego Baroku w wykonaniu krakowianina Szymona Krzemienia (wiolonczela barokowa) oraz artysty z Lublina - Grzegorza Siedlaczka (klawesyn).
Zmieniony ( 02.05.2011. )
Czytaj całość…
 
Rezygnacja prezesa TPP Leszka Gorgola
Wpisał: Roman Woch   
27.04.2011.
W dniu dzisiejszym, tj. 27 kwietnia 2011 r. zrezygnował z pełnienia swej funkcji oraz pracy w Zarządzie Prezes Towarzystwa Przyjaciół Puław - Leszek Gorgol. Przyczyną jego rezygnacji było powołanie z dniem 16 lutego 2011 na członka Zarządu Powiatu Puławskiego i wynikająca z tego konieczność zakończenia prowadzenia działalności gospodarczej - za jaką kierowanie Towarzystwem uchodzić mogło. Zarząd ze smutkiem przyjął decyzję pana Leszka i wyznaczył wiceprezesa Wojciecha Kubę do kierowania pracami Zarządu TPP do czasu zwołania nadzwyczajnego walnego zebrania i wyboru nowego prezesa.
Zmieniony ( 28.04.2011. )
 
Zaproszenie na koncert Łukasza Jemioły
Wpisał: Roman Woch   
22.04.2011.
Towarzystwo Przyjaciół Puław zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem Jan Kondrak poprowadzi występ młodego i utalentowanego pieśniarza Łukasza Jemioły. Recital zatytułowany "Jak zwykle przed wojną", prezentujący piosenki przedwojennej ulicy i kabaretów, odbędzie się 29 kwietnia 2011 o godz. 19.00 w Samotni. Cena biletów: 15 zł. Serdecznie zapraszamy!
Zmieniony ( 29.11.2011. )
 
Recital Elżbiety Wojnowskiej - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
10.04.2011.
Koncert znakomitej pieśniarki i interpretatorki poezji Elżbiety Wojnowskiej miał miejsce w Samotni w piątkowy wieczór 25 marca 2011 r. Gwiazda przedstawiła urozmaicony repertuar zawierający jej największe przeboje takie jak: "Życie moje" czy "Zaproście mnie do stołu", a także nowe opracowania poezji, których profesjonalna, a zarazem niezwykle emocjonalna interpretacja artystki wywoływała wzruszenie i podziw wśród licznie zebranych słuchaczy.
Zmieniony ( 10.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Walne Zebranie 2011 - podsumowanie
Wpisał: Roman Woch   
06.04.2011.
Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Towarzystwa Przyjaciół Puław odbyło się 8 marca 2011 r. Zebrani przyjęli sprawozdanie z działalności merytorycznej oraz finansowej Towarzystwa za rok 2010, przedstawione przez Zarząd oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Następnie podjęli uchwałę o przyjęciu projektu budżetu na rok 2011 oraz uchwałę o zmianach w Statucie, dostosowujących Statut do wymogów znowelizowanej Ustawy o pożytku publicznym. W miłej "ostatkowej" atmosferze obecni na zebraniu członkowie Towarzystwa dyskutowali o planach i możliwościach działania TPP w najbliższym roku oraz w dalszej perspektywie, m.in. o zagospodarowaniu ogrodu przy "Samotni" i możliwościach pozyskania środków finansowych na ten cel.
Zmieniony ( 06.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu kwartetu "Poco Leggiero"
Wpisał: Roman Woch   
27.03.2011.
Poco Leggiero21 marca 2011 r. o 18.00 na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Puław, w ramach cyklu "Muzyka na deser", w Samotni zagrał kwartet klarnetowy "Poco Leggiero" (z włoskiego: "nieco lżej") z Warszawy. Najlepsi klarneciści ze stolicy w składzie: Adrian Janda, Bogdan Kraski, Leszek Pietroń oraz Anna Kalska przedstawili zgromadzonej publiczności kolorowy świat muzyki kameralnej. W programie zatytułowanym "Nowe spojrzenie – nowy styl" artyści pokazali, jak dowolnie i lekko można potraktować muzykę Bacha, Chopina czy Paganiniego. Trzeba tu zauważyć, że "Poco Leggiero" bardzo różni się od innych zespołów kameralnych: przy bliższym poznaniu tych osób okazuje się, że są bardzo pogodni na co dzień, zżyci ze sobą, rozumieją się bez słów, a obecność liderki i managerki zespołu Anny Kalskiej pozytywnie wpływa na jakość ich pracy zespołowej.
Zmieniony ( 27.03.2011. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 25 - 36 z 114
Szukaj...
   Start