Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Miasto w działaniu - zaproszenie na debatę Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
12.02.2013.
Instytut Obywatelski oraz Towarzystwo Przyjaciół Puław zapraszają na debatę i prezentację raportu "Miasto w działaniu. Zrównoważony rozwój z perspektywy oddolnej" pod redakcją Przemysława Filara i dr. Pawła Kubickiego. Debata odbędzie się 28 lutego 2013 r. (czwartek) o godz. 17.30 w siedzibie Towarzystwa, willa Samotnia, przy ul. Zielonej 36 w Puławach.

W debacie wezmą udział: Konrad Niklewicz - współautor Raportu "Miasto w działaniu", Grzegorz Nakonieczny - wiceprezydent miasta Puławy, Jarosław Makowski - dyrektor Instytutu Obywatelskiego oraz Wojciech Kuba - prezes Towarzystwa Przyjaciół Puław.

Ze wstępu do raportu: "Głównym celem raportu było przedstawienie polityki miejskiej zorientowanej na zrównoważony rozwój właśnie z perspektywy oddolnych ruchów miejskich. Polskie miasta w ostatnich latach zmieniły się w niemal każdym aspekcie miejskiej rzeczywistości. Jedną z konsekwencji jest wzrost obywatelskiego zaangażowania w sprawy miejskie i dynamiczny rozwój ruchów miejskich, które są bardzo zróżnicowane. Tworzą je zarówno formalne organizacje NGO, o rozbudowanych strukturach i wieloletnim doświadczeniu, jak też efemeryczne ruchy zawiązujące się do realizacji konkretnego celu. Niektóre są silnie zideologizowane, inne zorientowane na jedynie na poprawę jakości życia w mieście. To, co jest wspólne, to wprowadzenie nowego języka do dyskusji o mieście."

Raport pt.: Miasto w działaniu. Zrównoważony rozwój z perspektywy oddolnej jest opublikowana na stronie Instytutu Obywatelskiego.

Zmieniony ( 12.02.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Wydarzenia różne arrow Miasto w działaniu - zaproszenie na debatę