Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Podsumowanie koncertu Trio Galant Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
03.06.2012.
W piątkowy wieczór 25 maja 2012 r. gościem cyklu "Muzyka na deser" był znakomity warszawski zespół TRIO GALANT w składzie: dr Agnieszka Marucha – skrzypce, Olga Łosakiewicz-Marcyniak - wiolonczela i Justyna Galant – pianino. Zespół wykonał  koncert pt. "Muzyczne impresje na trio", w programie którego znalazła się muzyka kameralna obejmująca okres od baroku do XX wieku. W rozwinięciu newsa podsumowanie oraz fotografie z koncertu.

Koncert rozpoczął jeden z najbardziej rozpoznawalnych chorałów J.S.Bacha – chorał z Kantaty 147 "Jesu, Joy of Man´s Desiring". Niezwykłą precyzją wykonawczą i wyjątkowo szeroką dynamiką wykazały się członkinie tria w Divertimencie B-dur KV 254 W.A.Mozarta. Po Mozarcie artystki zmieniły nastrój i wykonały bardzo ciekawe, pełne sentymentalnych uczuć trzy "Pieśni bez słów" Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego oraz Nokturn Es-dur Op.9 nr 2 F.Chopina. Cztery ostatnie utwory były prezentacją znakomitej techniki trzech pań z Trio Galant. Dwie Miniatury Henryka Wieniawskiego (Dudziarz i Pieśń polska) oraz dwa utwory Astora Piazzoli (Verano porteno, Primavera portena) spowodowały, że publiczność zaczęła silniej reagować na znakomite wykonania tych utworów. Im bliżej było końca koncertu, tym większy aplauz zyskiwał zespół. Panie: Agnieszka, Justyna i Olga są znakomicie wykształconymi instrumentalistkami, z ogromnym jak na swój wiek bagażem doświadczeń i nagród w licznych konkursach (solo i zespołowo). Dlatego też cieszy fakt, że Trio Galant przyjęło zaproszenie do Samotni i obdarowało nas wszystkich tak pięknymi interpretacjami powyższych utworów. Puławska publiczność bardzo ciepło przyjęła piękne, młode artystki z  Frankfurtu n/Menem i Warszawy, nagradzając je zasłużonymi brawami. Nie mogło obyć się bez bisu: zespół powtórnie wykonał "Dudziarza" H.Wieniawskiego, który przypadł do gustu zgromadzonym melomanom.

W trakcie koncertu posiadacze biletów wylosowali 2 płyty CD (ufundowane przez Trio Galant i pianistę Stefana Łabanowskiego) oraz 3 książki "Tradycja i Sztuka" Urszuli Ślusarczyk, ufundowane przez TPP.

Przy okazji pragniemy podziękować młodzieży z puławskiej szkoły skrzypcowej SUZUKI za to, że zechciała gościć dużą grupą na tym wspaniałym koncercie i czerpać z tych wykonań dobre wzorce wykonawcze.

Koncert dofinansowany był z budżetu Miasta Puławy.
Kwiaty dla wykonawców ufundowała Kwiaciarnia Violetty Woszczyk.

Tekst, zdjęcia z koncertu: Ewa Rauner-Bułczyńska


Zmieniony ( 03.06.2012. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Muzyka na deser arrow Podsumowanie koncertu Trio Galant