Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Internetowa wystawa fotograficzna Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
01.11.2011.
"Czas płynie, a młodzi wciąż pozostają tacy sami ..." to wystawa fotograficzna wieńcząca wspólny projekt I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach i Towarzystwa Przyjaciół Puław, pod tym samym tytułem. Inspiracją do powstania wystawy stały się negatywy zdjęć wykonanych w latach trzydziestych przez Józefa Adamczewskiego - ówczesnego ucznia Gimnazjum im. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Wystawę przygotowaną przez młodzież Liceum zaprezentowano pierwotnie podczas zjazdu absolwentów szkoły z okazji 95 rocznicy jej powstania. Uznano jednak, że zebrany materiał zdjęciowy jest na tyle wartościowy i interesujący, iż może posłużyć do zaprezentowania szerszemu kręgu odbiorców za pomocą strony internetowej.

To pierwsza taka wystawa w historii TPP! Nadto postanowiliśmy udostępnić wszystkie posiadane zdjęcia Józefa Adamczewskiego, wraz z jego oryginalnymi opisami sytuacji i ludzi na nich widniejących. Zdjęcia te przybliżają nam czas tuż przed wybuchem II wojny światowej i obrazują życie puławskiej młodzieży gimnazjalnej w tym okresie. Ukazują wielu młodych ludzi w tym najpiękniejszym dla nich okresie życia. Niestety dziś już wiemy, że z powodu wybuchu zawieruchy wojennej nie było im dane zrealizować większości swoich młodzieńczych planów...

Mamy nadzieję na rozpoznanie wielu z nich i przybliżenie ich dalszych losów.

>>Link do wystawy fotograficznej wspólnego projektu LO-TPP<<

>>Link do galerii wszystkich zdjęć J. Adamczewskiego<<

Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego niezwykłego materiału fotograficznego sprzed ponad siedemdziesięciu lat!

Zmieniony ( 02.11.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Wydarzenia różne arrow Internetowa wystawa fotograficzna