Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Nowa pozycja książkowa - Aleksandrowicz A.: "Różne drogi do wolności" Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
16.08.2011.
Informujemy, że nakładem TPP ukazała się nowa pozycja książkowa: "Różne drogi do wolności - Puławy Czartoryskich na przełomie XVIII i XIX wieku" pani profesor Aliny Aleksandrowicz. Książka ukazuje dzieje familii Czartoryskich w kontekście jej obecności na dworze w Puławach. Szczegółowe informacje na temat książki dostępne są >>tutaj<< . Na stronie głównej działu >>Wydawnictwa<< dostępne są informacje o możliwości zakupu tej, jak również innych pozycji.

Autorka - prof. dr hab. Alina Aleksandrowicz-Ulrich jest emerytowanym pracownikiem naukowo-dydaktycznym Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. Jest autorką 238 prac naukowych, w tym aż 108 poświęconych znaczeniu Puław jako ośrodka nowych idei cywilizacyjnych, patriotycznych , literackich i kulturowych. Większość jej publikacji to wynik twórczych poszukiwań i badań archiwalnych prowadzonych w Polsce i za granicą, umożliwiających ukazanie rangi dworów książąt Czartoryskich na przełomie XVIII i XIX wieku oraz nowatorskich dokonań środowiska Puław.

W roku 2009 Rada Miasta Puławy, jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania za twórczy wkład w odkrywanie nieznanych wątków tradycji kulturalnych Puław, oraz za wyjątkowe zasługi w propagowaniu historii i kultury miasta nadała pani Profesor Alinie Aleksandrowicz-Ulrich Honorowe Obywatelstwo Miasta Puławy.

Zachęcamy do zakupu tej wyjątkowej pozycji książkowej i poszerzenia swojej wiedzy o dziejach rodziny, dzięki której nasze Puławy, z niewielkiej osady rybackiej stały się jednym z najważniejszych ośrodków życia politycznego i kulturalnego ówczesnej Rzeczpospolitej.

Zmieniony ( 16.08.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Wydarzenia różne arrow Nowa pozycja książkowa - Aleksandrowicz A.: "Różne drogi do wolności"