Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Flet i harfa - podsumowanie koncertu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
05.11.2010.
Dnia 28 października 2010 r. w ramach całorocznego cyklu koncertów kameralnych "Muzyka na deser" wystąpił duet z Poznania w składzie: Barbara Tritt – flet poprzeczny i Cecylia Matysik-Ignyś - harfa.

W przeciwieństwie do poprzedniego koncertu w tanecznych rytmach Renesansu, duet wykonał niezwykle nastrojowy program przeznaczony dla wszystkich pokoleń słuchaczy, wyrobionych melomanów i amatorów. Podczas koncertu bardzo wymownie zatytułowanego "Romans fletu z harfą" oprócz całkiem poważnego Bacha (Ave Maria), Glücka (fragm. z "Orfeusza i Eurydyki") czy Bizeta (fragm. z "Carmen"), znalazły się utwory muzyki rozrywkowej, m.in. 2 kompozycje Ennio Morricone czy "The Wedding Song" autorstwa Kenny G.

Połączenie fletu z harfą, to gwarancja "niebiańskiego" brzmienia. W opracowaniu artystek z Poznania usłyszeliśmy urocze aranżacje bardzo popularnego "Marzenia" R.Schumanna czy "Łabędzia" C.Saint-Saëns’a, które faktycznie przenoszą słuchacza do świata marzeń. Kwintesencją wszelkich pozytywnych uczuć był ostatni utwór tego koncertu - "Obój Gabriela" autorstwa Ennio Morricone z filmu "Misja". Obie solistki znakomicie oddawały nastrój poszczególnych utworów. Pani B.Tritt wyczarowywała na swoim flecie wszelkie możliwe odmiany dynamiki, artykulacji i barwy. Pani Cecylia z kolei, mając w rękach instrument "doskonały" miała okazję wykazać się zarówno w figuracjach melodycznych, jak i używać magii akordów czy błyskotliwych "arpeggiów". Generalnie, cały czwartkowy wieczór pełen był ambitnej muzyki sentymentalnej, kontemplacyjnej, relaksującej.

W trakcie imprezy dwie osoby wylosowały nagrody książkowe (książki M.Strzemskiego) ufundowane przez TPP. Serdecznie dziękujemy puławskim melomanom za ich liczną obecność w Samotni i ciepłe przyjęcie poznańskich solistek.

Koncert był dofinansowany z budżetu Miasta Puławy.

Kwiaty dla wykonawców ufundowała "Kwiaciarnia" Violetty Woszczyk.

Tekst przygotowała: Ewa Rauner-Bułczyńska


Zmieniony ( 05.11.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Muzyka na deser arrow Flet i harfa - podsumowanie koncertu