Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Świat według Nohavicy - podsumowanie koncertu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
12.10.2010.
W piątkowy wieczór 24 września 2010 r. w "Samotni" miał miejsce niezwykły koncert. Występujący gościnnie w Puławach warszawscy artyści - Elżbieta Wojnowska, Aleksandra Drzewiecka, Jakub Muracki oraz Antoni Muracki – zaprezentowali koncertową wersję albumu "Świat według Nohavicy".

Autorem projektu nagrania dwupłytowego albumu składającego się z polskich wersji piosenek czeskiego barda był Antoni (Tolek) Muracki, tłumacz, pieśniarz i promotor twórczości Nohavicy w Polsce. Dwupłytowy album "Świat wg Nohavicy" przynosi przegląd jego twórczości w polskich wersjach. W nagraniach wzięło udział blisko trzydziestu wykonawców i muzyków, w tym Edyta Geppert, Andrzej Sikorowski, Mirosław Czyżykiewicz, Andrzej Ozga, Wolna Grupa Bukowina, Artur Andrus i Tadeusz Woźniak. Murackiemu udało się namówić także wykonawców spoza kręgu poezji śpiewanej - aktor Zbigniew Zamachowski zaśpiewał "Starszego pana" i "Na stacji Jerzego z Podebrad", a znany wokalista i instrumentalista Stanisław Soyka dał własną interpretację jednej ze sztandarowych ballad Nohavicy - "Darmodzieja".

Na koncercie w "Samotni" mieszkańcy naszego miasta, którzy przyjęli zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Puław mogli posmakować niezwykłej atmosfery piosenek Nohavicy w znakomitym wykonaniu, wzruszyć się przy "Sarajewie", śmiać się przy przewrotnej piosence "Gdy odwalę kitę" i razem z artystami śpiewać "Dokąd się śpiewa jeszcze się żyje …" Dwugodzinny koncert był prawdziwą ucztą dla miłośników piosenki artystycznej.

Tekst: Maria Müller
Fotografie: Aleksandra KubaZmieniony ( 12.10.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Piosenka artystyczna arrow Świat według Nohavicy - podsumowanie koncertu