Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Recital Sylwii Lasok - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
07.04.2010.
W dniu 4 grudnia 2009 r. odbył się recital piosenkarski Sylwii Lasok pt. "Groszki i róże". Występ Sylwii był jednocześnie koncertem jubileuszowym z okazji 5 lat organizowania przez TPP koncertów piosenki poetyckiej, autorskiej, poezji śpiewanej, ogólnie przez nas nazywanej piosenką artystyczną. To od występu Sylwii i Michała Matrasa wraz zespołem, po jej sukcesie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, rozpoczęły się cykliczne spotkania z piosenką w Samotni.

Ten pierwszy koncert odbył się: 13 listopada 2004 roku. Od tamtej pory wystąpiło w Samotni bardzo wielu artystów, przede wszystkim zawodowców, ale również amatorów i debiutantów tego rodzaju śpiewania. Sylwia Lasok w tym czasie ukończyła studia, zmieniła stan cywilny i urodziła córeczkę - Blankę. Gratulacje!!!

Sylwia Lasok to rodowita puławianka. Jest wokalistką od wielu lat związaną z Puławskim Ośrodkiem Kultury Dom Chemika, gdzie współpracuje z Michałem Matrasem. Skończyła kulturoznawstwo na UMCS - ie w Lublinie, gdzie również udziela się artystycznie (z powodzeniem odnajduje się zarówno w zespole perkusyjnym "Samba Sim", jak i bluesowej formacji "Zbycho i Towarzycho"). Jednak największą przyjemność sprawia jej współpraca z muzykami puławskimi i występy przed puławską publicznością - bo tutaj zaczęła się jej muzyczna podróż.  Doskonale odnajdują się zarówno w dziedzinie standardów jazzowych, jak i poezji śpiewanej czy utworów z gatunku bossa nova śpiewanych w języku portugalskim.

Podczas występu 4 grudnia, Sylwia Lasok i Michał Matras przypomnieli utwory skomponowane przez Michała Matrasa do tekstów wybitnego puławskiego poety - Bohdana Zadury. Nie zabrakło też utworów Ewy Demarczyk, Marka Grechuty oraz innych, bardzo poetyckich i nastrojowych.

Zmieniony ( 07.04.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Piosenka artystyczna arrow Recital Sylwii Lasok - podsumowanie