Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Koncert "Con Passione Duo" - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
06.04.2009.
W niedzielę 29 marca 2009 r. o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Puław gościło w swojej uroczej siedzibie warszawski duet "Con Passione Duo", który swoją grą rozjaśnił skrawek nieba w tamto deszczowe popołudnie. Na zaproszenie Ewy Rauner-Bułczyńskiej, jako pierwsi tegoroczni wykonawcy w cyklu koncertów kameralnych "Muzyka na deser", wystąpili: Joanna Gatniejewska (flet poprzeczny, flet piccolo) oraz Michał Pindakiewicz (gitara klasyczna) z programem zatytułowanym "Muzyczne podróże międzykontynentalne z fletem i gitarą".

Usłyszeliśmy muzykę kompozytora niemieckiego (G. P. Telemann), kubańskiego (L. Brouwer), węgierskiego (B. Bartok), francuskiego (G. Faure) oraz argentyńskiego (A. Piazzolla). Ten bardzo rozległy czasowo i "kontynentalnie" repertuar pozwolił muzykom wykazać się zarówno dźwiękiem, muzykalnością, temperamentem, jak i nieskazitelną techniką. Dobrze zapowiadająca się młoda flecistka oczarowała publiczność zarówno swoją osobowością, jak i ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Joanna hipnotyzowała puławskich melomanów niezwykle ciepłym i pełnym blasku dźwiękiem, wydobywanym poniekąd ze złotego fletu Yamaha ... Pan Michał tworzył w duecie z fletem niezapomniane klimaty, raz stwarzając okazję do kontemplacji, raz budząc wrażenie grozy, innym razem rozbudzając zmysły w muzyce tanecznej. Koncert został przyjęty gorącymi oklaskami i artyści byli zmuszeni do bisu.

Przyjęło się już w Samotni, że muzyków nie wypuszcza się zbyt szybko i tradycyjnie wykonawcy opowiadali zainteresowanym osobom o swojej pracy i przywiezionych instrumentach. Obecna na koncercie 7-letnia Ola Szwaj skwitowała koncert słowami: "Jaki ten zespół zgrany...", "Jaki ta Pani ma długi oddech...", "Pan gitarzysta ma talent do przebierania palcami" - to chyba najlepsza recenzja dla tego duetu. Z kolei artyści byli bardzo zadowoleni z zaproszenia do tak pięknego miejsca. Samotnia dysponuje znakomitą akustyką, a zabytkowe wnętrze właśnie zostało wyremontowane przez nową właścicielkę kawiarni "Łucja" – panią Teresę Sokołowską. Na zdjęciach widać, jak Łucja Rautenstrauchowa zazdrośnie spogląda z portretu na młodych artystów. Być może TPP częściej gości wielkich artystów niż dawna gospodyni domu...

Cykl koncertów kameralnych "Muzyka na deser" jest dofinansowany z budżetu Miasta Puławy.
Kwiaty dla wykonawców ufundowała kwiaciarnia Violetty Woszczyk.

O kolejnych koncertach będziemy Państwa zawiadamiać na stronie internetowej TPP oraz pocztą elektroniczną, jeśli ktoś zgłosi takie życzenie i poda nam swój adres mailowy. W najbliższych planach mamy muzykę dawną w wykonaniu zespołu "Lublin Baroque" (flet, wiolonczela, klawesyn).

Przygotowała: Ewa Rauner-Bułczyńska
Zmieniony ( 19.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Muzyka na deser arrow Koncert "Con Passione Duo" - podsumowanie