Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Koncert Trio Stroikowego - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
25.09.2008.
We czwartek 18.09.2008 r. o godz. 18.00 w klubie „OSCAR” odbył się czwarty w tym roku koncert z cyklu „Muzyka na deser”, organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Puław. W ciepłym i nastrojowym pomieszczeniu kawiarnianym wystąpili przedstawiciele Filharmonii Lubelskiej - Lubelskie Trio Stroikowe w składzie: Jan Arnal – obój, Andrzej Mazur – klarnet, Wiesław Kaproń – fagot. Istniejący od 31 lat zespół nie specjalizuje się w żadnym „okresie” z dziejów historii muzyki. Lubelscy kameraliści z dużym zrozumieniem i zaangażowaniem grają każdy rodzaj muzyki, z jazzem włącznie.

Zainteresowanie słuchaczy tym koncertem przerosło oczekiwania organizatorów: pomimo zapewnienia większego lokalu - zabrakło miejsc, za co serdecznie przepraszamy. Tym, którzy zechcieli przyjść w tamten deszczowy czwartek należy pogratulować dobrego gustu, ponieważ repertuar zaprezentowany 18 września po prostu wypada znać.

W dniu 18 września usłyszeliśmy małą cząstkę z ich repertuaru, obejmującą okres od klasycyzmu (Haydn, Mozart, Beethoven) po wiek XX (Joplin, McCartney). Szeroki w swej rozpiętości repertuar był pozytywnie odebrany zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Głównym punktem programu były Beethovenowskie Wariacje na temat  „La ci darem la mano” (temat zaczerpnięty z opery „Don Giovanni” Mozarta). Utwór ten jest niezwykle trudny technicznie i wymagający dużych umiejętności interpretacyjnych od muzyków. Trio Stroikowe z pozytywnym skutkiem zmierzyło się z 9 wariacjami o zróżnicowanym nastroju i wirtuozowskimi wręcz przebiegami melodycznymi. Pozostały repertuar był równie interesujący i przyjemny w odbiorze. Starszym melomanom podobała się klasyczna część koncertu z bardzo uporządkowaną muzyką Haydna i Mozarta. Młodsze towarzystwo zachwyciło się m.in. barwą fagotu w  ragtime’ach Scotta Joplina oraz ciekawą aranżacją „Yesterday” Paula McCartneya. Na co dzień nie słyszy się takich wersji utworów, nawet w programie II Polskiego Radia. Tradycyjnie już, po zakończeniu koncertu melomani mieli okazję porozmawiać osobiście z artystami i poznać z bliska instrumenty stroikowe. Ciekawska publiczność zatrzymała przystojnych wykonawców jeszcze godzinę po koncercie, co filharmonicy odebrali jako wyraz głębokiego zainteresowania muzyką i wysokiego poziomu kultury muzycznej w naszym mieście. W załączeniu kilka zdjęć z imprezy.

Koncert był dofinansowany z budżetu Miasta Puławy.

Współorganizacja koncertu: Lessel-Trio (Puławy)

Współpraca:
- Kwiaciarnia Violetty Woszczyk ul. Zielona 10
- Janusz Majewski - klub OSCAR ul. Piłsudskiego 30

Przygotowała: Ewa Rauner-Bułczyńska


Zmieniony ( 19.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Muzyka na deser arrow Koncert Trio Stroikowego - podsumowanie