Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Recital Tolka Murackiego - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
06.11.2007.
W piątek 26 października o godzinie 19.00 odbył się kolejny koncert z cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni". Tym razem przed puławską publicznością wystąpił artysta warszawski - Antoni Muracki w recitalu zatytułowanym "Świat do składania". Podczas koncertu artysta zaprezentował utwory ze swej ostatniej płyty pod tym samym tytułem. Antoniemu towarzyszył znakomity akordeonista - Robert Kuśmierczyk.

Poniżej prezentujemy kilka fotografii z recitalu.

Antoni Muracki

Od 1986 roku jest członkiem ZAKR, występował w kabarecie „Nowy Świat” i „Warsztat”, brał udział w licznych programach radiowych (PR III, Radio Zet) i telewizyjnych  (”Powrót bardów”), jest twórcą programów literackich i kabaretowych, autorem, kompozytorem, wykonawcą i tłumaczem.

Od 2004 – prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik z kulturą”, gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu (czasem jazzu i teatru) oraz własne utwory.

W maju 2006, jako założyciel Fundacji Artystycznej TST zorganizował I Międzynarodowe Spotkania Muzyczne „Pieśni bez paszportu” – edycja rosyjska

Antoni od z górą 20 lat wykonuje swoje  niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym zawsze mają coś słuchaczowi do powiedzenie – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą  tak tekst i muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Autor dwóch płyt autorskich „Po drugiej stronie” i „Świat do składania”. Do nagrania tej ostatniej zaprosił znakomitości polskiej sceny jazzowej: Andrzeja Jagodzińskiego (piano, acc), Zbigniewa Wegehaupta (cbas),  Czarka Konrada (dr), Andrzeja Rękasa (puzon), Pawła Gusnara (sax), Piotra Tutkę (gitary), Magdalena Helkę (violin). Nagrania zrealizowano w studiu W.Chrósta w Sulejówku i w studiu „Warsztat Antoniego” w Pruszkowie pod kier. Włodka Kowalczyka i Piotra Tutki. Ta całkowicie autorska płyta jest wyjątkowa na polskim rynku fonograficznym – zarówno pod względem muzycznym (od ballady rockowej czy bossa novy  do charlestona i ballady jazzowej) jak i tekstowym. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia  autora oraz perfekcja wykonawcza muzyków, biorących udział w nagraniu – to elementy składające się na ten satyryczno-liryczny krążek.

Od 1998 roku Antoni Muracki związany jest z czeskim pieśniarzem Jaromirem  Nohavicą, będąc tłumaczem Jego pieśni, ich wykonawcą i menadżerem artysty.
Zmieniony ( 19.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł
Szukaj...
   Start arrow Piosenka artystyczna arrow Recital Tolka Murackiego - podsumowanie