Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Koncert Piotra Selima - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
01.05.2007.
W piątek 27 kwietnia 2007 r. w Samotni odbył się kolejny koncert muzyki artystycznej. Tym razem z recitalem wystąpił znakomity artysta - Piotr Selim. Poniżej zamieszczamy krótkie podsumowanie tego wydarzenia.

Po koncercie pt. "Bombonierka" inaugurującym całoroczny cykl "Piosenka artystyczna w Samotni", w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk z krakowskiego kabaretu "Loch Camelot", w Samotni wystąpił Piotr Selim z recitalem pt. "Po ogrodzie". Piotr jak zwykle dał piękny koncert. Tym razem z wzbogacony wokalnie w kilku utworach przez Magdę Celińską. W koncercie zaśpiewał przede wszystkim teksty swojej stałej poetki Hanny Lewandowskiej oraz kilka poematów Edwarda Stachury, do których sam napisał muzykę. Koncert dynamiczny, bardzo liryczny. Muzyka fortepianowa w wykonaniu Piotra Selima jak zwykle doskonała, wysmakowana i wirtuozowska.

Magda Celińska, która gościnnie towarzyszyła mu w kilku utworach wzbogaciła ten występ swoim niezwykłym głosem, porównywanym do znanej amerykańskiej pieśniarki Joan Baez. Podobieństwo barwy głosu, Magda udowodniła, samodzielnie wykonując z akompaniamentem gitary słynną pieśń Joan Baez pt. "Dona, dona". Dwa utwory zaśpiewane w duecie szczególnie zapadły w pamięć zgromadzonej widowni ze względu na nastrój jaki oboje potrafili wytworzyć. Publiczność skupiona i zasłuchana, wręcz chłonęła każde słowo wyśpiewywane na przemian przez Piotra i Magdę. Ostatecznie skończyło się trzema bisami oraz gorącymi oklaskami za mistrzostwo i profesjonalizm.

Tak w cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni" zaprezentowali się przedstawiciele środowiska lubelskiej piwnicy artystycznej "Hades" i grupy artystów skupionych w "Federacji".

Przygotował: Leszek Gorgol

Zmieniony ( 19.09.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Szukaj...
   Start arrow Piosenka artystyczna arrow Koncert Piotra Selima - podsumowanie