Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Klub Inteligencji
Spotkanie PKI na temat ewolucji - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
21.03.2011.
We czwartek 3 marca 2011 r. w Samotni po raz kolejny odbyło się otwarte spotkanie Puławskiego Klubu Inteligencji. Tematem  były "Współczesne poglądy na teorię ewolucji". Zebrani wysłuchali wykładów prof. Mariusza Fotymy i prof. Antoniego Fabera z IUNG-PIB, a następnie uczestniczyli w dyskusji. Ciekawy, a chwilami kontrowersyjny temat wzbudził duże zainteresowanie i liczne pytania do autorów prezentacji.

Fotografie: Aleksandra Kuba, Tekst: Maria Müller

Zmieniony ( 06.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie PKI na temat Łucji Rautenstrauchowej - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
13.02.2011.
Tematem pierwszego w tym roku spotkania Puławskiego Klubu Inteligencji, które odbyło się 27 stycznia, była postać Łucji z Giedroyciów Rautenstrauchowej – osoby bardzo ważnej dla Towarzystwa Przyjaciół Puław, któremu jako pierwsza właścicielka naszej siedziby - willi Samotnia, w pewien sposób patronuje. Niezwykłe życie Łucji Rautenstrauchowej, jej podróże i po części twórczość literacką, przedstawiła Halina Wolska – członkini lubelskiego Towarzystwa Miłośników Książki, emerytowana pracownica Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, autorka wielu opracowań dotyczących postaci literackich związanych z Lubelszczyzną.
Zmieniony ( 19.02.2011. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie z p. Kazimierzem Parfianowiczem - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
13.11.2010.
W roku 1993 Towarzystwo Przyjaciół Puław i Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego wydało pracę p. Kazimierza Parfianowicza "Według Liczby - masoński duch symboliki puławskiej kaplicy pałacowej". Zawierała ona wyniki badań autora nad wpływem idei masońskich na założenia zespołu pałacowo - parkowego w Puławach. Dnia 30 września 2010 r. w willi "Samotnia" Kazimierz Parfianowicz podzielił się ze zgromadzonymi efektami swoich najnowszych dociekań. Spotkanie prowadził Wojciech Kuba.
Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie z prof. Janem Żmudzińskim - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
09.11.2010.
Dnia 21 października 2010 r. w ramach otwartych spotkań Puławskiego Klubu Inteligencji odbyło się spotkanie z prof. Janem F. Żmudzińskim z Państwowego Instytutu Weterynarii - PIB, zatytułowane "Egzotyczne choroby odzwierzęce zagrażajace Polsce". Niezwykle ciekawy materiał zaprezentowany przez Pana Profesora, dotyczący rodzajów zagrożeń, ich  występowania w czasie i przestrzeni oraz perspektyw dalszego rozprzestrzeniania się w świetle dzisiejszej globalizacji pobudził słuchaczy do ożywionej dyskusji.
Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
I spotkanie Klubu Inteligencji Puławskiej Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
23.03.2010.

Pierwsze spotkanie nowo powołanego Klubu Inteligencji Puławskiej odbyło się dnia 17 marca 2010 r. w siedzibie Towarzystwa - willi "Samotnia".  Wprowadzenia do dyskusji na temat: "Ochrona roślin, fakty i mity" podjął się prof. dr hab. Stefan Pruszyński - wieloletni Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin - PIB w Poznaniu, uznany krajowy i międzynarodowy ekspert w zakresie nowoczesnej ochrony roślin. Przedstawiamy kilka fotografii z tego wydarzenia.

Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Klub Inteligencji Puławskiej Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
23.03.2010.
Z inicjatywy społecznego ruchu środowiska naukowego Puław na rzecz rozwoju naszego miasta, 19 lutego 2010 r. w "Samotni" zorganizowano spotkanie dyrektorów Instytutów Puławskich i Puławskiej Szkoły Wyższej z Zarządem Towarzystwa Przyjaciół Puław. Efektem spotkania jest utworzenie przy Towarzystwie Przyjaciół Puław "Klubu Inteligencji Puławskiej" (KIP). Jednym z celów Klubu jest organizowanie spotkań dyskusyjnych z wybitnymi przedstawicielami życia naukowego i społecznego Puław, Polski i Europy na tematy, które mogą budzić zainteresowanie puławskiego środowiska ludzi nauki.

Zmieniony ( 13.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Szukaj...
   Start arrow Klub Inteligencji