Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Muzyka na deser
Warszawski Kwartet Saksofonowy - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
04.04.2013.
Pierwszym gościem w tegorocznym cyklu "Muzyka na deser" był Warszawski Kwartet Saksofonowy w składzie: Jan Kohut (saksofon sopranowy), Andrzej Gozdecki (saksofon altowy), Michał Sobiera (saksofon tenorowy) i Bronisław Zawaliński (saksofon barytonowy). W piątek 22 marca zespół wykonał program pt. "Od Bacha do jazzu", w którym znalazły się przeboje muzyki poważnej, filmowej i rozrywkowej. Melomani mieli rzadką okazję wysłuchania Hornpipe ze suity "Muzyka na wodzie" Händla czy "Badinerie" Bacha na instrumentach zupełnie obcych epoce baroku.

Zmieniony ( 06.04.2013. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu "Kameralny Haydn" Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
17.11.2012.
W czwartkowe popołudnie 8 listopada 2012 melomani otrzymali niezwykle pogodny muzyczny deser. Na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Puław wystąpił zespół muzyki dawnej Harmonia Artificiosa z Warszawy w składzie: Paweł Książkiewicz – flauto traverso (kopia wg Grensera z 1760 r.), Grzegorz Lalek – skrzypce (instrument historyczny),
Jakub Kościukiewicz – wiolonczela (zabytkowa, z ok.1780 r.).

Zespół poświęcił cały swój recital jednemu wielkiemu kompozytorowi. Był nim czołowy przedstawiciel epoki Klasycyzmu – Franz Joseph Haydn. O ciekawostkach z życia wielkiego klasyka opowiadała w trakcie koncertu Ewa Rauner-Bułczyńska.
Zmieniony ( 17.11.2012. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Trio Galant Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
03.06.2012.
W piątkowy wieczór 25 maja 2012 r. gościem cyklu "Muzyka na deser" był znakomity warszawski zespół TRIO GALANT w składzie: dr Agnieszka Marucha – skrzypce, Olga Łosakiewicz-Marcyniak - wiolonczela i Justyna Galant – pianino. Zespół wykonał  koncert pt. "Muzyczne impresje na trio", w programie którego znalazła się muzyka kameralna obejmująca okres od baroku do XX wieku. W rozwinięciu newsa podsumowanie oraz fotografie z koncertu.
Zmieniony ( 03.06.2012. )
Czytaj całość…
 
Canor Anticus - podsumowanie koncertu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
26.04.2012.
Dnia 11 kwietnia 2012 r. gościem cyklu "Muzyka na deser" był warszawski zespół muzyki dawnej Canor Anticus w składzie: Marcin, Paweł i Piotr Zalewscy. Zespół wykonał koncert zatytułowany "Muzyka u Króla Jegomości", a w programie znalazła się muzyka dworów polskich ze średniowiecza, renesansu, baroku i klasycyzmu.

Artyści zaprezentowali tego wieczoru instrumenty dawne z różnych krajów. Były to viole da gamba w różnych wielkościach (sopran, alt, bas), lutnia, lira korbowa, kantele, rebek, rogi myśliwskie, złóbcoki, tarapata. Profesor Marcin Zalewski oraz dwóch jego synów wykazało się niezwykłym umiłowaniem do grania muzyki dawnej i kolekcjonowania instrumentów z dawnych epok. Staranność w wydobywaniu charakteru w utworach z poszczególnych epok dowodzi, iż zainteresowanie panów Zalewskich muzyką dawną nie jest ani płytkie, ani przelotne.
Zmieniony ( 26.04.2012. )
Czytaj całość…
 
"Uroki Baroku" - podsumowanie koncertu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
14.12.2011.
W piątek, 2 grudnia 2011 Towarzystwo Przyjaciół Puław zorganizowało dodatkowy koncert kameralny dla miłośników muzyki poważnej. W willi "Samotnia" wystąpiła młoda artystka z Poniatowej - Joanna Szafran-Biały. Po raz drugi w tym roku w cyklu "Muzyka na deser" usłyszeliśmy solistyczny recital muzyki barokowej.
Zmieniony ( 14.12.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Gallery Quartet Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
07.09.2011.
W niedzielę, 4 września 2011 r. o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Puław gościło "Gallery Quartet" z Poznania, który swoją grą zauroczył melomanów licznie zgromadzonych tego dnia w siedzibie TPP - willi Samotnia. Koncert ten był ostatnią w tym roku imprezą z cyklu „Muzyka na deser”, dofinansowanego z budżetu Miasta Puławy, a jednocześnie zainaugurował znany cykl imprez pt. "Jesień kulturalna w Samotni". Na zaproszenie Ewy Rauner-Bułczyńskiej w niedzielne, słoneczne popołudnie wystąpili: Roman Szczepaniak - flet, Tomasz Gubański - obój, Paweł Drobnik - klarnet oraz Jan Ślusarz – fagot.
Zmieniony ( 07.09.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu "Wiolonczela i Barok" Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
01.05.2011.
Drugi w tym roku koncert z cyklu "Muzyka na deser" miał skrajnie odmienny charakter od poprzedniego. Zaledwie trzy tygodnie temu lekkie podejście do muzyki prezentował warszawski kwartet klarnetowy "Poco Leggiero". Z kolei w niedzielę 10 kwietnia zupełnie poważnie i profesjonalnie zaprezentowano nam muzykę dojrzałego Baroku w wykonaniu krakowianina Szymona Krzemienia (wiolonczela barokowa) oraz artysty z Lublina - Grzegorza Siedlaczka (klawesyn).
Zmieniony ( 02.05.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu kwartetu "Poco Leggiero" Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
27.03.2011.
Poco Leggiero21 marca 2011 r. o 18.00 na zaproszenie Towarzystwa Przyjaciół Puław, w ramach cyklu "Muzyka na deser", w Samotni zagrał kwartet klarnetowy "Poco Leggiero" (z włoskiego: "nieco lżej") z Warszawy. Najlepsi klarneciści ze stolicy w składzie: Adrian Janda, Bogdan Kraski, Leszek Pietroń oraz Anna Kalska przedstawili zgromadzonej publiczności kolorowy świat muzyki kameralnej. W programie zatytułowanym "Nowe spojrzenie – nowy styl" artyści pokazali, jak dowolnie i lekko można potraktować muzykę Bacha, Chopina czy Paganiniego. Trzeba tu zauważyć, że "Poco Leggiero" bardzo różni się od innych zespołów kameralnych: przy bliższym poznaniu tych osób okazuje się, że są bardzo pogodni na co dzień, zżyci ze sobą, rozumieją się bez słów, a obecność liderki i managerki zespołu Anny Kalskiej pozytywnie wpływa na jakość ich pracy zespołowej.
Zmieniony ( 27.03.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Adama Pyszczaka Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
06.01.2011.
Adam PyszczakW niedzielę 12 grudnia 2010 r. w willi SAMOTNIA wystąpił najmłodszy dotychczas solista w cyklu "Muzyka na deser" – 14-letni Adam Pyszczak z Janowca. Adam gra w zespole "Ambitus" na fletach historycznych z epoki renesansu i baroku, w tym: na fletach sopranowych, altowych i na tenorowym. Jest jedynym w tej okolicy prawdziwym miłośnikiem muzyki dawnej, a szczególnie średniowiecznej. Jest uczniem Ewy Rauner, absolwentki klasy fletu prof. Elżbiety Dastych-Szwarc w poznańskiej Akademii Muzycznej. Gry na dawnych fletach uczy się 4 rok, a koncertuje już od czerwca 2007 r. Przez ten czas wystąpił kilkadziesiąt razy przed małą i dużą publicznością. 
Zmieniony ( 06.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Flet i harfa - podsumowanie koncertu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
05.11.2010.
Dnia 28 października 2010 r. w ramach całorocznego cyklu koncertów kameralnych "Muzyka na deser" wystąpił duet z Poznania w składzie: Barbara Tritt – flet poprzeczny i Cecylia Matysik-Ignyś - harfa.

W przeciwieństwie do poprzedniego koncertu w tanecznych rytmach Renesansu, duet wykonał niezwykle nastrojowy program przeznaczony dla wszystkich pokoleń słuchaczy, wyrobionych melomanów i amatorów. Podczas koncertu bardzo wymownie zatytułowanego "Romans fletu z harfą" oprócz całkiem poważnego Bacha (Ave Maria), Glücka (fragm. z "Orfeusza i Eurydyki") czy Bizeta (fragm. z "Carmen"), znalazły się utwory muzyki rozrywkowej, m.in. 2 kompozycje Ennio Morricone czy "The Wedding Song" autorstwa Kenny G.
Zmieniony ( 05.11.2010. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 23
Szukaj...
   Start arrow Muzyka na deser