Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Piosenka artystyczna
Recital Elżbiety Wojnowskiej - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
10.04.2011.
Koncert znakomitej pieśniarki i interpretatorki poezji Elżbiety Wojnowskiej miał miejsce w Samotni w piątkowy wieczór 25 marca 2011 r. Gwiazda przedstawiła urozmaicony repertuar zawierający jej największe przeboje takie jak: "Życie moje" czy "Zaproście mnie do stołu", a także nowe opracowania poezji, których profesjonalna, a zarazem niezwykle emocjonalna interpretacja artystki wywoływała wzruszenie i podziw wśród licznie zebranych słuchaczy.
Zmieniony ( 10.04.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Antoniny Krzysztoń Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
12.01.2011.
Antonina Krzysztoń w SamotniJuż w zimowej scenerii miłośnicy piosenki artystycznej żegnali cykl "Jesień kulturalna w Samotni". Było to spektakularne zakończenie, gdyż 10 grudnia zaśpiewała dla nas legendarna  Antonina Krzysztoń. Koncert tej prawdziwej gwiazdy piosnki poetyckiej zgromadził w Samotni bardzo liczne grono słuchaczy. Pani Antonina zaśpiewała swoje największe przeboje oraz piosenki z nowej płyty. Była to prawdziwa uczta poetycko-muzyczna. Po koncercie jak zwykle można było zakupić płyty oraz uzyskać autograf artystki.
Zmieniony ( 12.01.2011. )
Czytaj całość…
 
Podsumowanie koncertu Piotra Dąbrówki Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
28.11.2010.
Piotr Dąbrówka19 listopada w ramach cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni" wystąpił w Puławach Piotr Dąbrówka – pochodzący z Radomia młody muzyk, kompozytor, autor tekstów i znakomity interpretator poezji, laureat  głównych nagród wielu prestiżowych festiwali piosenki poetyckiej. W trakcie koncertu zatytułowanego "Światło w oczy" Piotrowi towarzyszyło dwóch świetnych muzyków wspierających go gitarą i perkusją. Artyści wykonali piosenki z tekstami m.in. J. Kofty, S. Grochowiaka, J. Tuwima i innych polskich poetów. Publiczność zgromadzona w Samotni oprócz udziału w uczcie muzycznej mogła również nabyć płyty z autografem artysty. [Tekst: Maria Müller]
Zmieniony ( 15.02.2011. )
 
Recital Anny Szałapak - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
28.11.2010.
Anna Szałapak – gwiazda krakowskiej "Piwnicy pod Baranami" - wystąpiła przed puławską publicznością 22 października 2010 r. w ramach "Jesieni kulturalnej w Samotni". Koncert zatytułowany "Jeszcze przez chwilę być szczęściarzem" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony bardzo licznie zgromadzonych w Samotni wielbicieli talentu artystki. Zarówno znane przeboje jak i utwory z najnowszej płyty wykonywane w specjalnie na tę okazję przygotowanej scenografii, "zaczarowały" Puławian i gości spoza Puław na tyle, że niektórym nie przeszkadzał brak miejsc siedzących, inni siadali na schodach, a po koncercie zgodnie twierdzili, że było warto.
Zmieniony ( 28.11.2010. )
Czytaj całość…
 
Świat według Nohavicy - podsumowanie koncertu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
12.10.2010.
W piątkowy wieczór 24 września 2010 r. w "Samotni" miał miejsce niezwykły koncert. Występujący gościnnie w Puławach warszawscy artyści - Elżbieta Wojnowska, Aleksandra Drzewiecka, Jakub Muracki oraz Antoni Muracki – zaprezentowali koncertową wersję albumu "Świat według Nohavicy".
Zmieniony ( 12.10.2010. )
Czytaj całość…
 
Lessia Horova w Samotni - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
17.07.2010.
W dniu 2 lipca odbył się gościnny koncert z cyklu „Piosenka artystyczna w Samotni”. Puławskiej publiczności zaprezentowała się przebywająca czasowo w Puławach, artystka z Kijowa – Lessia Horova.

Lessia Horova jest poetką, kompozytorką (członkiem Związku Kompozytorów Ukrainy) i pieśniarką. Pisze nie tylko piosenki dla dorosłych - jest również autorką i kompozytorką piosenek dla dzieci. Na Ukrainie ukazały się jej dwie płyty piosenkarskie oraz dwa śpiewniki dla dzieci wraz z płytami.
Zmieniony ( 17.07.2010. )
Czytaj całość…
 
Recital Sylwii Lasok - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
07.04.2010.
W dniu 4 grudnia 2009 r. odbył się recital piosenkarski Sylwii Lasok pt. "Groszki i róże". Występ Sylwii był jednocześnie koncertem jubileuszowym z okazji 5 lat organizowania przez TPP koncertów piosenki poetyckiej, autorskiej, poezji śpiewanej, ogólnie przez nas nazywanej piosenką artystyczną. To od występu Sylwii i Michała Matrasa wraz zespołem, po jej sukcesie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, rozpoczęły się cykliczne spotkania z piosenką w Samotni.
Zmieniony ( 07.04.2010. )
Czytaj całość…
 
Recital Ilony Sojdy - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
11.10.2009.
W piątek 25 września o godz. 19.30 w Samotni wystąpiła Ilona Sojda z recitalem do słów Marka Tercza zatytułowanym "Kadisz dla róży". Koncert jak zwykle zgromadził wielu wielbicieli piosenki artystycznej z naszego miasta. Poniżej zamieszczamy kilka fotografii z tej imprezy.
Zmieniony ( 11.10.2009. )
Czytaj całość…
 
Koncert Piotra Bukartyka - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
23.07.2009.
Dnia 26 czerwca 2009 r. w ramach cyklu "Piosenka artystyczna w Samotni" odbył się koncert Piotra Bukartyka. Artysta przyciągnął bardzo liczną publiczność. Żywe reakcje i znakomity odbiór prezentowanej poezji spowodowały, że koncert trwał dłużej niż przewidywał zwykły recital. Dodatkowo podczas przerwy można było porozmawiać z artystą o jego twórczości. Wielki dzięki Piotrowi za jego piosenki, zaangażowanie i wielki szacunek dla publiczności.
Zmieniony ( 19.09.2009. )
Czytaj całość…
 
Recital Doroty Wasilewskiej - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
21.06.2009.
W piątek 29 maja 2009 r. o godz. 20.00 w Samotni, w recitalu zatytułowanym "Piosenki spod serca" wystąpiła Dorota Wasilewska - znana twórczyni i wykonawczyni piosenki artystycznej. Poniżej zamieszczamy kilka fotografii z tego wydarzenia, a także krótką notatkę o artystce.

Zmieniony ( 19.09.2009. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 32
Szukaj...
   Start arrow Piosenka artystyczna