Menu główne
Start
Z życia TPP
Wydarzenia różne
Piosenka artystyczna
Muzyka na deser
Klub Inteligencji
Rajd Flagi
Fotografie
Słownik Biograficzny
Pobierz pliki


Wydarzenia różne
Przedstawiciele TPP w Bibliotece Polskiej w Paryżu Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
21.03.2013.
Towarzystwo Przyjaciół Puław nawiązało współpracę z Polskim Towarzystwem Historyczno-Literackim (Société Historique et Littéraire Polonaise) oraz Biblioteką Polską w Paryżu (Bibliothèque Polonaise de Paris). Po nawiązaniu kontaktu mailowego, 14 lutego 2013 r. członków TPP: Marylę Műller – sekretarza Towarzystwa i Macieja Műllera przyjął Prezydent Towarzystwa Historyczno-Literackiego pan C. Pierre Lubitsh Zaleski w towarzystwie pań: Anny Czarnockiej – odpowiedzialnej za kolekcję artystyczną placówki i Ewy Rutkowski, kierującej archiwum.
Zmieniony ( 22.03.2013. )
Czytaj całość…
 
Miasto w działaniu - zaproszenie na debatę Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
12.02.2013.
Instytut Obywatelski oraz Towarzystwo Przyjaciół Puław zapraszają na debatę i prezentację raportu "Miasto w działaniu. Zrównoważony rozwój z perspektywy oddolnej" pod redakcją Przemysława Filara i dr. Pawła Kubickiego. Debata odbędzie się 28 lutego 2013 r. (czwartek) o godz. 17.30 w siedzibie Towarzystwa, willa Samotnia, przy ul. Zielonej 36 w Puławach.

W debacie wezmą udział: Konrad Niklewicz - współautor Raportu "Miasto w działaniu", Grzegorz Nakonieczny - wiceprezydent miasta Puławy, Jarosław Makowski - dyrektor Instytutu Obywatelskiego oraz Wojciech Kuba - prezes Towarzystwa Przyjaciół Puław.
Zmieniony ( 12.02.2013. )
Czytaj całość…
 
III Festiwal Muzyki Organowej - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
12.09.2012.
PlakatPodczas obu miesięcy wakacyjnych odbywał się w Puławach III Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Towarzystwo Przyjaciół Puław było współorganizatorem tego wydarzenia. W każdy wakacyjny poniedziałek, w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Puławach występowali wybitni muzycy z Polski i Europy. Więcej informacji w rozwinięciu tej wiadomości.
Zmieniony ( 14.09.2012. )
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Jarosławem Batorem Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
01.05.2012.
Towarzystwo Przyjaciół Puław organizuje spotkanie z Jarosławem Batorem - autorem książki "Zarys historii Żydów puławskich". Spotkanie odbędzie się we czwartek 10 maja 2012 r. o godz 18.00 w Willi "Samotnia" ul. Zielona 36. Wszystkich zainteresowanych historią naszego miasta, w szczególności tematyką puławskiej społeczności żydowskiej serdecznie zapraszamy.

Informacje o książce "Zarys historii Żydów puławskich"

Zmieniony ( 01.05.2012. )
 
30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
22.02.2012.
Towarzystwo Przyjaciół Puław wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury oraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Jerzego Czartoryskiego podjęło się przeprowadzenia wspólnego projektu uczczenia 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wobec tego  Młodzieżowy Dom Kultury przygotował i otworzył 9 grudnia wystawę pt. "Solidarność w podziemiu" ukazującą przede wszystkim drukarską część działalności podziemnej, opartą na kolekcji pana Stanisława Głażewskiego. (zdjęcie z wystawy).

Zmieniony ( 11.03.2012. )
Czytaj całość…
 
Historia Żydów puławskich - w nowej książce J. Batora Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
28.01.2012.

Z radością informujemy, że nakładem TPP ukazała się kolejna pozycja książkowa:

Bator Jarosław: "Zarys historii Żydów puławskich".

Autor książki podejmuje udaną próbę kompleksowego ujęcia tematu obecności Żydów w Puławach i najbliższych okolicach. W siedmiu rozdziałach opisuje historię, życie codzienne oraz sposób funkcjonowania społeczności żydowskiej, przybliża sylwetki wielu konkretnych postaci - żydowskich obywateli Puław. Książka podejmuje również trudną tematykę zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej, jak również niewiele łatwiejszą - dotyczącą form upamiętnienia obecności Żydów przez dzisiejszych mieszkańców miasta.

Zmieniony ( 28.01.2012. )
Czytaj całość…
 
Internetowa wystawa fotograficzna Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
01.11.2011.
"Czas płynie, a młodzi wciąż pozostają tacy sami ..." to wystawa fotograficzna wieńcząca wspólny projekt I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach i Towarzystwa Przyjaciół Puław, pod tym samym tytułem. Inspiracją do powstania wystawy stały się negatywy zdjęć wykonanych w latach trzydziestych przez Józefa Adamczewskiego - ówczesnego ucznia Gimnazjum im. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Wystawę przygotowaną przez młodzież Liceum zaprezentowano pierwotnie podczas zjazdu absolwentów szkoły z okazji 95 rocznicy jej powstania. Uznano jednak, że zebrany materiał zdjęciowy jest na tyle wartościowy i interesujący, iż może posłużyć do zaprezentowania szerszemu kręgu odbiorców za pomocą strony internetowej.
Zmieniony ( 02.11.2011. )
Czytaj całość…
 
Nowa pozycja książkowa - Aleksandrowicz A.: "Różne drogi do wolności" Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
16.08.2011.
Informujemy, że nakładem TPP ukazała się nowa pozycja książkowa: "Różne drogi do wolności - Puławy Czartoryskich na przełomie XVIII i XIX wieku" pani profesor Aliny Aleksandrowicz. Książka ukazuje dzieje familii Czartoryskich w kontekście jej obecności na dworze w Puławach. Szczegółowe informacje na temat książki dostępne są >>tutaj<< . Na stronie głównej działu >>Wydawnictwa<< dostępne są informacje o możliwości zakupu tej, jak również innych pozycji.
Zmieniony ( 16.08.2011. )
Czytaj całość…
 
Nowa pozycja książkowa - Studia puławskie t.11 Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
19.02.2011.
Studia puławskie t.11Informujemy, że nakładem TPP ukazała się nowa pozycja książkowa "Studia puławskie t. XI". Jest to wydawnictwo periodyczne poświęcone szeroko rozumianym zagadnieniom społeczno-historycznym. Tematem przewodnim niniejszego tomu są istotne dla naszego miasta wydarzenia, które miały miejsce w 2009 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat książki - dostępne >>tutaj<< . Na stronie głównej działu >>Wydawnictwa<< dostępne są informacje o możliwości zakupu tej i innych pozycji. Serdecznie zachęcamy do czytania i zakupu książek o tematyce lokalnej.
Zmieniony ( 19.02.2011. )
 
Wieczór Autorski Bernarda Nowaka - podsumowanie Drukuj Email
Wpisał: Roman Woch   
14.12.2010.
Bernard NowakDnia 26 listopada w ramach "Jesieni Kulturalnej w Samotni" odbył się wieczór autorski lubelskiego prozaika Bernarda Nowaka. Wieczór poświęcony był wydaniu nowej ksiazki zatytułowanej „Wypieki duchowe”. Spotkanie prowadzili: Wojciech Kuba oraz Bohdan Zadura. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Zmieniony ( 18.12.2010. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 27
Szukaj...
   Start arrow Wydarzenia różne